Hladká pokožka bez zarastajúcich chĺpkov

Získajte hladkú pokožku bez podráždenia! Naučte sa, ako efektívne predchádzať zarastajúcim chĺpkom, zvoľte správne nástroje a techniku ​​pre dokonalý výsledok. S našimi tipmi sa vyhnete pupienkom a podráždeniu!

Hladká pokožka bez zarastajúcich chĺpkov

Zrejme to poznáte. Starostlivo sa oholíte a tešíte sa na hladkú pokožku, ale radosť z nej netrvá dlho. Po pár dňoch sa objavia malé červené pupienky, ktoré svrbia = zarastené chĺpky ... dobrý deň, tešilo ma a stačilo! Ako povedať teda zarastajúcim chĺpkom naozaj STOP?

Ako už všetci vieme, tento problém je naozaj nepríjemný, či už sa týka nôh, podpazušia alebo intímnych partií. Našťastie existujú osvedčené spôsoby, ako sa s tým účinne vysporiadať a dosiahnuť pokožku bez jedinej chybičky.

Ako vznikne zarastajúci chĺpok?

Zarastajúce chĺpky vznikajú, keď chĺpok, ktorý by mal normálne vyrásť z folikuly a prekĺznuť na povrch pokožky, narazí na prekážky, ktoré mu v tom bránia. Pokiaľ je chĺpok príliš slabý alebo krehký, môže sa ľahko zlomiť alebo zostať pod kožou, kde začne rásť smerom dovnútra, miesto von. Tento jav môže viesť k zápalu, čo na pokožke spôsobí červené, bolestivé pupienky, ktoré sú podobné akné. Pokiaľ sa týmto zápalom nezabráni, môže sa v postihnutých miestach vytvoriť hyperpigmentácia, čo znamená, že pokožka v postihnutých partiách stmavne .

Hlavnými faktormi, ktoré môžu zarastanie chĺpkov podporiť, sú genetika (napríklad skrútené alebo slabé chĺpky), zlá hydratácia pokožky a nahromadenie odumretých kožných buniek. Tieto bunky môžu vytvoriť bariéru, ktorá zabráni chĺpkom v normálnom raste. Časté holenie alebo nevhodná technika môžu tento proces ešte zhoršiť.

Ako efektívne predísť zarastaniu?

Najlepšou prevenciou proti zarastaniu chĺpkov je správna príprava pokožky pred holením a následná starostlivosť. Zarastajúce chĺpky sa často objavujú na suchej pokožke, najmä v oblastiach, ako sú triesla, podpazušie alebo fúzy u mužov. V týchto oblastiach je pokožka jemnejšia a náchylnejšia na podráždenie. Problémy so zarastaním chĺpkov sú bežné, ale dá sa im ľahko predísť správnou technikou holením a dôkladnou starostlivosťou o pokožku.

Pokiaľ sa vám objaví niekde jeden zarastený chĺpok, rýchlym riešením môže byť jemné vytrhnutie pinzetou. Pred použitím pinzetu dôkladne vydezinfikujte, aby sa minimalizovalo riziko infekcie. Po vytiahnutí chĺpku miesto ošetrite peroxidom alebo vodou po holení s obsahom alkoholu, čo pomôže zabrániť vzniku zápalu.

Hladké oholenie krok za krokom

  1. Krok k hladkej pokožke

Než začnete s holením, nezabudnite na peeling. Tento krok je zásadný pre odstránenie odumretých kožných buniek, ktoré môžu brániť chĺpkom v prirodzenom raste. Peeling zároveň zlepšuje prekrvenie pleti a zaisťuje jej pružnosť. V tomto prípade si zaslúži pozornosť Angry Beards BusyB SkinSheddder Becky Blossom – tuhé peelingové mydlo, ktoré šetrne, ale dôkladne odstráni všetky nečistoty a staré kožné bunky. Drvené zrniečka z hroznového vína pokožku krásne zjemnia a zanechá ju nádherne prevoňanú.

  1. Príprava pokožky

Pred holením si dajte na čas a doprajte svojej pokožke niekoľkominútový teplý kúpeľ či sprchu. Teplá voda otvorí póry a zmäkčie chĺpky, čo nielen uľahčí ich odstránenie, ale zároveň zaistí šetrnosť k pokožke. Miesta, ktoré sa rozhodnete oholiť odporúčame umyť kvalitným sprchovacím gélom.

  1. Zvoľte správny nástroj

Kľúčom k dokonalému výsledku je použitie čistého a ostrého nástroja. Či už sa rozhodnete pre holiaci strojček, epilátor alebo vosk, je dôležité, aby bol nástroj vždy v dobrom stave. Holiaci strojček s niekoľkými čepieľkami, ktorý sa prispôsobí kontúram pokožky, je ideálny na jemné oholenie s minimálnym podráždením. Pokiaľ preferujete trvalejší efekt, epilátor je skvelou voľbou – účinne odstráni chĺpky z korienkov a zaistí hladkú pokožku na dlhšiu dobu. Nech už zvolíte ktorýkoľvek z týchto nástrojov, nezabudnite, že pravidelná údržba a čistota sú kľúčové pre efektívnu a bezproblémovú depiláciu.

  1. Správne použitie gélu na holenie

Nikdy nepohoľte pokožku nasucho. Gél, krém alebo pena na holenie nielen zaisťuje hladký sklz, ale zároveň pleť udržuje hydratovanú a chráni pred podráždením. Pokiaľ máte citlivú pokožku, vyberte si produkty s jemnou upokojujúcou zložkou ako je aloe vera.

  1. Technika holenia – pomaly a s citom

Pri holení je kľúčové dodržať správny smer. Holenie proti smeru síce môže ponúknuť hladšie výsledky, ale často vedie k podráždeniu a zarastaniu chĺpkov. Preto je lepšie voliť jemné ťahy v smere rastu chĺpkov, čo minimalizuje riziko zápalov a poškodenia pokožky. Držte holítko ľahko, s minimálnym tlakom a počas procesu ho pravidelne oplachujte vodou, aby ste odstránili nahromadenú penu a chĺpky. Dôležité je nevracať sa k už oholeným miestam, aby sa pokožka zbytočne nezaťažovala. Holenie si nechajte na chvíľu, keď máte čas – náhlenie môže viesť k zraneniam.

  1. Regenerácia a hydratácia

Po každom holení je pokožka citlivejšia a náchylnejšia na vysušenie a podráždenie. Aby sa upokojila a zostala jemná, jemne ju osušte mäkkým uterákom a okamžite naneste na pokožku výživný a upokojujúci prípravok. Skvelým pomocníkom je Sibel Epil Hair Pro Aloe Vera Gel, ktorý obsahuje 100% prírodné aloe vera. Tento gél vašu pokožku upokojí, osvieži a napomáha regenerácii.

Pre dokonale hladkú pokožku je tiež ideálnou voľbou Angry Beards BusyB BeaverReliever Becky Blossom - balzam po holení, ktorý nielen upokojí a hydratuje, ale aj spomalí opätovný rast chĺpkov. Ak máte pocit, že holenie je večná rutina, tento balzam vám pomôže udržať pokožku hladkú dlhšie a zbaviť vás podráždenia.

Síce holenie po tomto článku asi stále nebude vašou najobľúbenejšou činnosťou (čo si budeme nahovárať, kto to má rád?), ale vďaka správnej príprave, technike a následnej starostlivosti bude vaša pokožka hladká, zdravá a bez podráždenia. Takže aj keď to nie je úplne zábava, aspoň to bude efektívne!